Puppy (Nr 8029690)

Puppy
Waga
Sztuk
Puppy
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
2869 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Kijowski, Ukrajinka

Od 30 wrz 2021 do 28 paź 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Blackpool

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli planujemy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.