(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Quad (Nr 7973160)

Waga
Sztuk
Quad
Długość
160 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
790 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Erlangen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Rajsko

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.