(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

quad 3 sztuki (Nr 1466322)

Marka i model:

aeon owerland 170

Waga w kg (łączna):

450.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1321.10 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Schöppingen, 48624

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Hrubieszów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.