(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2017-11-21 19:33

quad wymiary 130cm szeroki długi 200 cm

(Nr 2170440)
quad wymiary 130cm szeroki długi 200 cm

Długość [m]:

200

Szerokość [m]:

130

Wysokość [m]:

105

Waga w kg (łączna):

100.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

nie ma

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 539.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia nieduży towar, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zajęcia dużej przestrzeni, wówczas użycie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz inne maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i wymiary. Wypada również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, wypada opisać pakunek. Ważna bywa także informacja w tematyce usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy także załadunek oraz rozładunek. Istotny może być również czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Gorzów Wielkopolski, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łysaków Drugi, 28-300, Polska

Termin elastyczny