(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Quady (Nr 5915867)

Quady

Marka i model:

4 quady, długość 210 cm, szerokośc 140 każdy, zatem łącznie 5,6 mb w naczepie

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1800.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Legnica

3 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Durrës, Durrës

11 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.