Race bikes x 6 (Nr 7686933)

Race bikes x 6
Waga
Sztuk
Race bikes
5 kg
6
Łączna waga:
30 kg
Dystans
279 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Devon, Exeter

20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć taki karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się ulokować w oddzielnych, małych kartonach bądź osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów chroniących przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.