(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rama simson sr50 (Nr 5266010)

Marka i model:

Simson sr50

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 112.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Moszczenica

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.