(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

range rover (Nr 4841118)

range rover

Marka i model:

range rover

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2436.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 6 sie 2019 do 28 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 8 sie 2019 do 17 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.