(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ratonero Bodeguero español (Nr 4641367)

Ratonero Bodeguero español

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Islantilla

Od 20 lis 2019 do 22 lis 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Karolina Północna, Raleigh

Od 24 lis 2019 do 25 lis 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.