(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rav4 (Nr 4917874)

Rav4

Marka i model:

Rav⁴

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6006.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 8 wrz 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Kazachstan, Алматы, Ałmaty

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.