Reliant robin (Nr 7609944)

Reliant robin
Waga
Sztuk
Reliant robin
Długość
333 cm
ok.
961 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
961 kg
Dystans
403 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Sussex, Horsham

Od 1 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Kornwalia, Callington

Od 1 kwi 2021 do 21 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.