(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 17:14

REMANULT MASTER

(Nr 2162250)
REMANULT MASTER

Marka i model:

RENAULT MASTER PLANDEKA USZKODZONY

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 390.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Olsztynek, 11-041, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kościan, 64-000, Polska

Termin elastyczny