(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 17:12

Renaul Clio

(Nr 2165061)

Marka i model:

Renault Clio

Waga w kg (łączna):

1260.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 929.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Memmingen, 87700, Niemcy

Od 27 lis 2017 do 18 gru 2017

Adres i termin dostawy

Przewóz, 68-132, Polska

Termin elastyczny