(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault (Nr 4916722)

Renault

Marka i model:

Renault laguna

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 934.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

17 gru 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.