(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault (Nr 5532082)

Renault

Marka i model:

Renault scenic

Waga w kg (łączna):

1450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2332.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Kraj Morawsko-Śląski, Ostrawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.