(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault 4 (Nr 6481067)

Renault 4
Waga Sztuk:
Renault 4
Długość
400 cm
ok. 1000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1000 kg
Dystans: 780 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Villalba De Los Barros

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Oiartzun

11 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.