(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault 4L (Nr 5517050)

Renault 4L

Marka i model:

Renult 4L

Waga w kg (łączna):

800

Budżet zlecenia [€]:

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2450.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Puglia, Alliste

6 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Buckinghamshire, Marlow

15 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.