Renault Captur (Nr 7581840)

Renault Captur
Waga
Sztuk
Renault Captur 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
433 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
161 cm
ok.
1333 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1333 kg
Dystans
2294 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Faro District, Faro

24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Turgowia, Aadorf

15 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.