Renault Captur (Nr 7602002)

Renault Captur
Waga
Sztuk
Renault Captur 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
444 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1496 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1496 kg
Dystans
2153 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Derbyshire, Chesterfield

Od 8 maj 2021 do 12 maj 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 12 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.