(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault capur (Nr 5612263)

Renault capur

Marka i model:

Renault captur

Waga w kg (łączna):

1325

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2077.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

Od 6 sty 2020 do 10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Mazarrón

Od 13 sty 2020 do 24 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.