Renault Clio (Nr 5715290)

Renault Clio

Marka i model:

Renault Clio

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1468.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

27 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Łochowo

1 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.