Renault clio (Nr 6049422)

Renault clio

Marka i model:

Renault clio

Waga w kg (łączna):

1082

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2232.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Gravesend

4 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Fuengirola

10 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.