Renault Clio (Nr 6220926)

Marka i model:

Renault Clio

Waga w kg (łączna):

1573

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3375.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Portsmouth

11 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.