Renault Clio (Nr 6461240)

Renault Clio
Waga Sztuk:
Renault Clio 2 Gen. [restyling] (2001 - 2005) Hatchback 3-Puertas
Długość
381 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1020 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1020 kg
Dystans: 1475 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Hampton

Od 24 sie 2020 do 1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Astillero

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.