(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Clio (Nr 6482784)

Renault Clio
Waga Sztuk:
Renault Clio 2 Gen. (1998 - 2005) Hatchback 5-Puertas
Długość
377 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1035 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1035 kg
Dystans: 462 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Albacete

Od 10 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 13 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.