(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Clio (Nr 6485340)

Renault Clio
Waga Sztuk:
Renault Clio 4 Gen. (2012 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
406 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1071 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1071 kg
Dystans: 480 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Sant Vicent Del Raspeig / San Vicente Del Raspeig

Od 1 wrz 2020 do 7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Los Molinos

Od 7 wrz 2020 do 12 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.