Renault Clio (Nr 7045601)

Renault Clio
Waga
Sztuk
Renault Clio 4 Gen. (2012 - 2020) Hatchback 5-Doors
Długość
406 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1025 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1025 kg
Dystans
2969 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Faro

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.