(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Clio (Nr 7274413)

Waga
Sztuk
Renault Clio 4 Gen. (2012 - 2020) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
405 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1025 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1025 kg
Dystans
988 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 20 sty 2021 do 22 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Od 20 sty 2021 do 25 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.