Renault Clio (Nr 7587841)

Renault Clio
Waga
Sztuk
Renault Clio 2 Gen. (1998 - 2005) Hatchback 5-Doors
Długość
377 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
141 cm
ok.
957 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
957 kg
Dystans
1293 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Riethoven

Od 20 kwi 2021 do 10 maj 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.