(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

renault espace (Nr 4774712)

renault espace

Marka i model:

Renault Espace II

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 147.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

26 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jasło

26 lip 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.