(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Espace (Nr 6532100)

Renault Espace
Waga Sztuk:
Renault Espace 4 Gen. [restyling] (2006 - 2012) Grand minivan 5-Puertas
Długość
485 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
174 cm
ok. 1927 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1927 kg
Dystans: 1338 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Bretania, Lesneven

15 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.