Renault grand Kangoo (Nr 6491274)

Renault grand Kangoo
Waga Sztuk:
Renault grand Kangoo
Długość
466 cm
ok. 1500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1500 kg
Dystans: 1549 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 28 sie 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Od 19 wrz 2020 do 27 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.