(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 12:09

Renault Kadjar (Nr 2744788)

Renault Kadjar

Marka i model:

Renault Kadjar

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: 1847.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kraśnik, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sallanches, 74700, Francja

Termin elastyczny