(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Kadjar (Nr 5077174)

Renault Kadjar

Marka i model:

Renault Kadjar

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3056.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Santa Margalida

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област Варна, Warna

6 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.