(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 17:38

Renault Kangoo

(Nr 2405748)
Renault Kangoo

Marka i model:

Renault Kangoo

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 22.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Samochodowa, Warszawa, 02-652, Polska

Od 22 lut 2018 do 23 lut 2018

Adres i termin dostawy

Bohuna, Warszawa, 03-255, Polska

28 lut 2018