(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 09:57

Renault Kangoo

(Nr 2640496)
Renault Kangoo

Marka i model:

Renault Kangoo

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1007.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Ladenburg, 68526, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tuszyn, 95-080, Polska

Termin elastyczny