(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault kangoo (Nr 5205730)

Marka i model:

Renault kangoo

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Maó

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Bolívar, Kartagena

30 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.