Renault Kangoo (Nr 6420474)

Renault Kangoo
Waga Sztuk:
Renault Kangoo 1 Gen. [restyling] (2003 - 2009) Passenger minivan
Długość
403 cm
Szerokość
167 cm
Wysokość
187 cm
ok. 1670 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1670 kg
Dystans: 1549 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 19 paź 2020 do 23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.