(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Kangoo (Nr 6468610)

Renault Kangoo
Waga Sztuk:
Renault Kangoo 2 Gen. (2007 - 2013) Passenger minivan
Długość
421 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
180 cm
ok. 1389 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1389 kg
Dystans: 774 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Colmenar Viejo

Od 20 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Tuluza

Od 20 sie 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.