Renault Kangoo (Nr 7122582)

Renault Kangoo
Waga
Sztuk
Renault Kangoo 1 Gen. [restyling] (2003 - 2009) Passenger minivan
Długość
403 cm
Szerokość
167 cm
Wysokość
187 cm
ok.
1340 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1340 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

8 sty 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

10 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.