(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 14:45

Renault laguna

(Nr 2638368)
Renault laguna

Marka i model:

Renault laguna

Waga w kg (łączna):

1680.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1217.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Aalst, 9300;9308;9310;, Belgia

30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Połczyńska, Łódź, 01-337, Polska

3 maj 2018