(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Laguna (Nr 7666683)

Renault Laguna
Waga
Sztuk
Renault Laguna 2 Gen. [restyling] (2005 - 2007) Grandtour Familiar
Długość
469 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1390 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1390 kg
Dystans
889 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, La Rioja, Briones

Od 10 cze 2021 do 11 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

13 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.