(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Laguna 3 Kombi (Nr 5447370)

Marka i model:

Renault Laguna 3 Kombi

Waga w kg (łączna):

1465

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1081.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zeeland, Vlissingen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Słotwina

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.