(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-26 08:05

Renault master

(Nr 2241987)

Marka i model:

Renault master

Waga w kg (łączna):

2100.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2293.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Elgin, IV30, Wielka Brytania

Od 8 sty 2018 do 9 sty 2018

Adres i termin dostawy

Gniezno, 62-200, Polska

Termin elastyczny