(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

renault master (Nr 5282250)

renault master

Marka i model:

renault kabina pojeduncza

Waga w kg (łączna):

2150

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1663.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Leeds

Od 20 paź 2019 do 22 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wałbrzych

22 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.