(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Master max długi (Nr 5363062)

Renault Master max długi

Marka i model:

RENAULT MASTER MAX DLUGI 630CM

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1663.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Głowno

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Swindon

10 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.