(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

renault megane (Nr 5283202)

renault megane

Marka i model:

renault megane

Waga w kg (łączna):

1.18

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2402.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 27 paź 2019 do 6 lis 2019

Adres i termin dostawy

Gruzja, სამეგრელო-ზემო სვანეთი, ფოთი

Od 1 lis 2019 do 9 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.