(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Megane (Nr 5550795)

Renault Megane

Marka i model:

Renault Megane

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1168.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Dania Południowa, Fredericia

Od 6 gru 2019 do 9 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 8 gru 2019 do 11 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.