Renault Megane (Nr 6412062)

Renault Megane
Waga Sztuk:
Renault Megane 2 Gen. (2002 - 2006) Hatchback 5-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1277 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1277 kg
Dystans: 2320 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Olvera

26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Haarlem

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.