Renault Megane (Nr 6450843)

Renault Megane
Waga Sztuk:
Renault Megane 3 Gen. (2008 - 2014) Hatchback 5-Puertas
Długość
429 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1384 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1384 kg
Dystans: 2064 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 5 paź 2020 do 19 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 26 paź 2020 do 14 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.